מדריך לתושב החוזר ארצה

מדריך לתושב החוזר ארצה

הגדרות "תושב חוזר"  הנה הגדרה המשתנה ממשרד אחד למשנהו. לא רק במהות ההגדרה, אלא גם באשר לזמן בו שהייתם בחו"ל ומה הייתה מטרת הנסיעה העזיבה מלכתחילה. רשויות המכס מציבות תנאי, שעל מנת ותוכל לקבל את זכויותיך המלאות כ"תושב חוזר" עלייך לשהות בחו"ל בין שנתיים עד שש שנים. לעומת זאת, משרד הקליטה מציב רף שונה ומאפשר זכאות רק למי ששהה בחו"ל עד שלוש שנים בלבד, אך לא נשלח לחו"ל לצורך שליחות מדינית מטעם גוף ממשלתי או ציבורי מוכר.

נחיתה רכה

עם שובכם לישראל, עליכם ליצור קשר טלפוני עם משרד העלייה והקליטה ולקבוע פגישה עם יועץ תעוד וזכאות. לבירור הסניף הקרוב אל מקום מגוריכם, אתם מוזמנים להיכנס לאתר משרד הקליטה. לפגישה עליכם להגיע עם תעודת זהות מעודכנת ממרשם האוכלוסין ודרכונים של כל בני המשפחה הנלווים ועל בני זוגכם להגיע יחד איתכם לפגישה. עם הצגת כל האישורים הנדרשים, תקבלו תעודת תושב חוזר. תעודה זו תאפשר לכם להמשיך את תהליך השיבה והקליטה במשרד העלייה ובאזור מגורכים.  מומלץ להגיע לפגישה לאחר שכבר פתחתם חשבון בנק בארץ. שכן כל סיוע כספי שתהיו זכאים לו יועבר אוטומטית לחשבון הבנק שלכם בארץ. בעת מסירת פרטי חשבון הבנק אחד מבני הזוג ייתבקש לחתום על טופס בקשה להעברת תשלום סיוע. במידה ואתם הורה יחיד וחזרתם לארץ עם ילדים קטנים, תהיו מחויבים להציג אישור הסכם גירושין או מסמך מבית המשפט המאשר משמורת על הילדים. לתושב חוזר המבקש לקבל סיוע בהבטחת הכנסה, מומלץ להתייצב במשרד העליה והקליטה בהקדם האפשרי מאחר ותשלום הסיוע מותנה במועד ההתייצבות כדורש עבודה.

באוויר, בים וביבשה

 

זכויות תושב חוזר במכס מתבטאות בעיקר בפטור ממכס / ממסים על רשימה ארוכה של מוצרים מה שגורם לחיסכון משמעותי ביבוא של מוצרים הפטורים ממס או במקביל בקנייה מקומית, פטור ממע"מ. יש לשים לב לחוקים החדשים המבדילים בין תושב חוזר של "מעל שנתיים", לבין תושב חוזר מעל שש שנים.   כחלק מהזכויות של תושב חוזר,  נפרשת בפניכם האופציה להיעזר במכולה, על מנת שתצליחו להעתיק את חייכם בחזרה לישראל בצורה הנוחה והנעימה ביותר. הובלות ס.א.מ - הובלות ושילוח בינלאומי, מתמחה במתן שירותי שילוח בינלאומיים וישמחו לתת שירות של החזרת הציוד שלכם במכולות לארץ.


הכוללת שילוח והובלה של חפצים אישים, רהיטים כבדים, חפצי אומנות ועוד. כיום ישנה דרך מצוינת ובטוחה להחזיר את החפצים הגדולים מחו"ל, זאת נעשה באמצעות קונטיינרים גדולים ובטוחים. המלאכה מתבצעת אצלנו, על ידי צוות מקצועי ומנוסה.


לקבלת פרטים נוספים, ייעוץ והכוונה אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך האתר או בטלפון 09-9550500, נשמח לשמוע מכם.