מסחר אונליין - עולם עסקי לוהט ומניב

מסחר אונליין - עולם עסקי לוהט ומניב

עם התפתחות עולם האינטרנט היכולת לייצא סחורות הפכה פשוטה ונגישה עבור רבים. הנגישות הטכנולוגית מאפשר לבצע סחר בינלאומי כמעט עם כל אחד ובכל מקום בעולם. סחר בינלאומי בין גולשים בכל רחבי העולם באתרים מוכרים כמו איביי ואחרים מתנהל בהיקפים חסרי תקדים אשר פותחים עולם שלם של הזדמנויות עסקיות רווחיות מאוד. העולם הלוהט של הסחר הבינלאומי בא לידי ביטוי בחנויות מקוונות רבות אשר נפתחות בכל מקום, מדובר בהזדמנות עסקית לוהטת ונגישה אשר עלויות ההקמה שלה נמוכות והרווח העתידי עצום.

היום קל יותר לבצע מסחר ולכן על מנת שתוכלו גם לבצע סחר בינלאומי רווחי, הכנו עבורכם מדריך המתמקד ביצוא - עם מידע על קצה המזלג.

חוקים ותקנות

משרד התעשייה המסחר והחקלאות, משרד הבריאות והאנרגיה, משרד החקלאות ומשרדי הממשלה השונים מגדירים חוקים ותקנות בכל הקשור לייצוא סחורות מהארץ. לפני שאתם עורכים מסחר עם מדינות אחרות, בדקו עם משרדי הממשלה הרלוונטיים האם קיימות הגבלות בייצוא הסחורה  שלכם, האם זה מצריך אריזות מיוחדות, בדקו את הדרישות והחוקים והקפידו על הנהלים, זה יחסוך מכם צרות ויקל עליכם את התהליך.


במידה ומדובר במוצרי מזון, בדקו עם משרדי הממשלה הרלוונטיים האם זה מצריך תעודת כשרות ממשגיח, האם יש הגבלים על הייצוא ועוד. במקרים רבים יש צורך להפיק תעודות מקור אצל לשכת המסחר, מדובר באסמכתא חשובה, בררו אם יש בה צורך. לאחר שעברתם את שלב הבדיקות והדרישות בארץ, אל תשכחו כי מדובר בסחר בינלאומי לכל דבר ויש לברר מהם החוקים והתקנות במדינות איתם תעבדו. כל מדינה מקיימת הגבלות שונות, למשל בחלק ממדינות אסיה יש הגבלה על ייבוא וייצוא מוצרי טיפוח וקוסמטיקה. מומלץ מאוד להיעזר בשירותי חברות שילוח בינלאומי מקצועיות ומנוסות, החברות מכירות את הדרישות והם יוכלו לעזור לכם לקיים את התקנות ולחסוך לכם זמן יקר.

בעמוד זה של מכון היצוא תמצאו מדריך ליצואן המתחיל

חתימה על חוזה ואופן התשלום

לאחר שערכתם את כל הבדיקות הנדרשות ועמדתם בתנאים הנדרשים, הגיע זמן חתימת החוזה, שלב החוזה מקבל חשיבות רבה במסחר הבינלאומי, זאת בעיקר בגלל הבדלי תרבות, חוקי מסחר ועוד. בשלב החוזה חשוב מאוד לפרט ולהביא לידי ביטוי את ההסכמה על תנאי הסחר הבינלאומי הקיימים והנהוגים ברוב מדינות העולם. ישנם 13 תנאים מרכזיים אשר הוגדרו במסגרת תנאי הסחר הבינלאומי אשר פותחו על ידי לשכת המסחר הבינלאומי. אותם תנאים בהם לגשר על פערי התרבות, הנהלים והחוקים הקיימים בין הסוחרים המגיעים ממדינות שונות.

התנאים המרכזיים אשר ידועים היטב לקונה ולמוכר, הוא כי הכול באחריות הקונה והמוכר. כשעורכים סחר באינטרנט נהוג כי המוכר אחראי להבאת החבילה ליעד ועל ההוצאות הנלוות והביטוחים הנדרשים, לא כולל תשלומי מכס מע"מ הנהוגים בארץ היעד. התנאים הנהוגים לא מחייבים, מה שקובע הוא מה שהקונה והמוכר מסכמים אחד עם השני בחוזה רשמי ומחייב.

לאחר שחתמתם חוזה, הגיע שלב התשלום, באינטרנט אמצעי התשלום המקובל הוא חשבון PAYPAL או כרטיס אשראי. מי שמכיר את PAYPAL  זוהי שיטת תשלום נוחה ומומלצת, מי שיבחר לעבוד עם כרטיס אשראי יצטרך ליצור קשר עם חברה המספקת שירותי סליקה ולהטמיע את ממשק הסליקה.

טפסים ובירוקרטיה

הבירוקרטיה ומילוי הטפסים הם שלב חיוני בתהליך, רשויות המכס המעורבות וחברות השילוח הבינלאומי שעוזרת לכם מול הרשויות מצריכות אותם למלא כמה טפסים חשובים. שטר מטען, תעודות אריזה מתאימות, מפרט וחשבון הספק הם טפסים חשובים שתצטרכי למלא על מנת לזרז את התהליך. בכל מדינה יש דרישות אחרות, כדאי מאוד להיעזר בחברות השילוח הבין לאומי, הם יוכלו לקדם את התהליך בצורה מהירה ויעילה מול המכס ולעזור לכם במילוי הדרישות הנהוגות במדינה עימה  תקיימו מסחר.

 

חברת שילוח בינלאומי

החוקים והתקנות הנהוגים במדינות אחרות יחד עם נהלי המכס, הם חוקים רבים אשר יכולים להיות מאוד מחמירים אם בטעות תפרו אותם. המכס ידוע כגורם מעכב ובעל דרישות, אך כאן מגיעות חברות שילוח בין לאומי מנוסות ומקצועיות. חברות השילוח יוכלו לחסוך לכם זמן יקר הכרוך בהתעסקות עם דרישות המכס והמדינות איתם תעבדו. חברת שילוח בינלאומי מנוסה מכירה את כל הדרישות, היא תוכל למלא עבורכם בקלות כל מה שנדרש, היא תזרז לכם את ההליכים במכס באמצעות עמיל מכס מקצועי ומנוסה שברשותה. חברת השילוח תנהל עבורכם משא ומתן עם הגורמים והמדינות אליהם תייצאו ותקל עליכם את התהליך ותבצע הובלה מהירה ובטוחה לכל משלוח שתצטרכו.

לסיום, עולם הסחר הבינלאומי מתגלה כיום כעולם נגיש המאפשר הזדמנויות עסקיות משתלמות ואיכותיות. על מנת שגם אתם תוכלו לנצל הזדמנויות עסקיות משתלמות ולייצא את סחורתכם, הקפידו על חוקים ותקנות הנהוגים בארץ ובמדינת היעד, הקפידו על חתימת חוזה ברור ועל הקפדה על נהלי הבירוקרטיה. כיוון שישנה בירוקרטיה הרבה הכוללת גורמים רבים מעורבים, אל תהפכו את התהליך למסובך, חברת שילוח בין לאומי תקל עליכם את התהליך ותחסוך בזמן יקר. חברת השילוח תדאג לזרז את ההליכים מול המכס, היא תדאג כי תעמדו בדרישות הנהוגות במדינות היעד איתן אתם מקיימים קשרי מסחר, היא תמלא עבורכם את הטפסים ותהפוך עבורכם את התהליך לנגיש ומשתלם.