משלוח קונטיינר לחו"ל

משלוח קונטיינר לחו

קונטיינר נקרא בעברית מכולה והוא נראה כמו תיבה גדולה עשויה לרוב ממתכת. את המכולה נהוג להטעין על כלי תחבורה ייעודיים במטרה להוביל מטען. בנוסף, השימוש בתיבות איחסון אחידות מבחינת גודל, נפח ומידות מאפשר העמסה יעילה ומהירה לאוניות, קרונות רכבת, מטוסים, משאיות ועוד. יש הרבה סוגים של מכולות וקונטיינרים ולכן בעת המשלוח נדרשת הפעלה רחבה של מערכת שיקולים. עוד רצוי להבחין בין הובלה ימית של מכולה לסין, לאירופה או לארצות הברית. ההבדלים בין המשלוחים משפיעים על המחיר ועל לוח הזמנים.


משלוח קונטיינר מתאים עבור חפצים קטנים ויקרי ערך, פריטי ריהוט או חפצים בעלי נפח משמעותי כגון פסנתר. חשוב לבצע את המשלוח עם חברה בינלאומית מוכרת ולבדוק מראש את המוניטין והניסיון. המשלוח כרוך בהתקשרות ובהגשת טפסים בירוקרטיים מול גורמים רבים. מעבר לכך, החברה המבצעת את המשלוח היא זו שאחראית על כך שהקונטיינר יגיע ליעדו בדרך הבטוחה והיעילה ביותר.


עצות עבור בחירת חברת שילוח


ניסיון ומוניטין של חברת שילוח קובעים את ההצלחה של משלוח קונטיינרים למקומות שונים בעולם. יחד עם זאת, רוב הלקוחות אינם מכירים את ההבדלים בין חברות ביטוח ולכן מתקשים לקבל את ההחלטה הנכונה. ההמלצה העיקרית היא לבצע השוואה בין חברות שונות ולקבל הצעת מחיר מפורטת. יש לבדוק האם העלות של משלוח כוללת הובלה בלבד, או גם פריקה וטעינה. לאחר מכן כדאי להשוות בין הובלה יבשתית, ימית ואווירית. החברות גובות תוספת תשלום להובלה בקירור וגם עבור הובלה של חומרים מסוכנים. שירותי עמילות מכס למטען מעל 1,000 דולר מלווה גם הוא בתוספת תשלום.


המלצה נוספת עבור בחירת חברת שילוח היא להשתמש במידע המופיע באתרי האינטרנט השונים. אפשר לאסוף חוות דעת של לקוחות קודמים, להתרשם מהמלצות על החברה ולתאם פגישת ייעוץ לא מחייבת עם נציגיה. היחס האישי של נציגי החברה חייב לעמוד בראש סדר העדיפויות של הלקוח. בניגוד לשירותים אחרים בתחום הלוגיסטיקה, השינוע וההובלה, משלוח קונטיינר באוויר או בים הוא תחום רגיש הדורש לא מעט מיומנות ומקצועיות.


הכנות לקראת ביצוע המשלוח


ההצלחה של שילוח קונטיינר תלויה במידה רבה בהכנות המוקדמות. לקראת משלוח דרך היבשה יש להגדיר את היעד, לבדוק את היכולת והצרכים של חברת השילוח ולוודא כי מדובר על האופציה הזולה והמשתלמת ביותר. עם זאת, במשלוח דרך האוויר מדובר לרוב בסחורות קטנות או במשלוחים פנים ארציים. השימוש במכולה לצורך שילוח באוויר נפוץ בקרב חברות המחזיקות מטוסים פרטיים. הדרישה העיקרית היא קיומו של מערך לוגיסטיקה ואחסנה בשטחי שדה התעופה וזאת לצורך ביצוע מהיר ויעיל של ההעברה. הכנות אחרות מתבצעות במהלך שילוח דרך הים, כאשר היתרון הוא מחיר נמוך אולם החיסרון הוא משך הזמן שלוקח לכל קונטיינר להגיע אל היעד. כיום ניתן להעביר סחורות בתוך קונטיינר ובתנאי קירור אידיאליים, כמו גם סחורות הנכללות בקטגוריה של חומרים כימיים מסוכנים.
 

לסיכום, יש הרבה דרכים לבצע שילוח קונטיינר אולם רק חברה אחת המרכזת את כל היתרונות תחת קורת גג אחת. אנחנו בחברת ס.א.מ שילוח בילאומי עוסקים בתחום של הובלות ושילוח בין לאומי כבר שנים רבות. יש לנו ניסיון משמעותי עם שילוח קונטיינרים, המלצות של לקוחות במגזר הפרטי, העסקי והתעשייתי ושורה ארוכה של מומחים ויועצים אדיבים. כל אחד מאיתנו ישמח לעמוד לרשותכם ולתאם שירותי הובלות ושילוח ברמה הגבוהה ביותר. אין סיבה להתפשר על שילוח קונטיינרים או לשאת בהוצאות גבוהות: צרו קשר עם חברת ס.א.מ ותיהנו מכל היתרונות האפשריים.